Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Kościerzynie

W wyniku likwidacji Liceów Pedagogicznych na terenie całej Polski, w 1968 roku budynki kościerskiego liceum przy ulicy Wybickiego stały się bazą dla nowoutworzonych: Zasadniczej Szkoły Budowlanej i Technikum Budowlanego. Funkcję dyrektora szkoły od momentu jej powstania pełnił mgr Leonard Knut. Początkowo szkoła oferowała naukę w Technikum Wiejskim oraz w siedmiu oddziałach szkoły zasadniczej z dwiema klasami o specjalności malarz budowlany, cztery zdobnika ceramiki i jedna formierza ceramiki. Unikalne kierunki kształcenia w zawodach ceramicznych wiązały się z powstawaniem w okolicy Zakładów Porcelany Stołowej „Lubiana” w Łubianie. Szkoła posiadała warsztaty wyposażone w niezbędne materiały, sprzęt i urządzenia potrzebne do realizacji programu zajęć praktycznych. Miesięczną praktykę zawodową przewidzianą w programie nauczania szkół zawodowych jak i technikum uczniowie odbywali w zakładach gospodarki uspołecznionej.

Województwo pomorskie
Kościerzyna
ul. Wybickiego 1
tel. (0-58) 686-35-86
www.pzs2.vel.pl

[GMP-Map]

About The Author

Related posts

Money.pl - Kliknij po więcej
Wiadomości ze świata
  • Holandia skarży się na Belgię ws. elektrowni atomowej
    Holandia poskarżyła się na Belgię do Komisji Europejskiej. Kilka holenderskich gmin chce, by Komisja zainteresowała się problemami w belgijskiej elektrowni jądrowej w Doel.
  • UE naciska na Ukrainę w sprawie walki z korupcją
  • Zaskakujące dane z Wielkiej Brytanii. Rośnie imigracja, maleje bezrobocie
  • "Brytyjska gospodarka nie poradzi sobie bez imigrantów"
  • Minister rozwoju Turcji dla money.pl: tureckie firmy budowlane są światową potęgą, polskie mogą uczestniczyć w tym sukcesie
  • Odszkodowania wojenne. Premier Grecji domaga się od Niemców reparacji
Wspierane przez Money.pl