6 powodów, dla których warto kupować oryginalne tusze i tonery

Kupując tańsze zamienniki tuszów i tonerów do drukarek, zamiast zaoszczędzić, możesz wydać znacznie więcej. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w oryginalne materiały eksploatacyjne do drukarek.

1.Ryzyko uszkodzenia drukarki

Tusze i tonery do drukarek Samsung, HP, Canon czy Brother są kompatybilne z urządzeniami danej marki. Nieoryginalna część może uszkodzić drukarkę, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. W większości przypadków urządzenie wraca z serwisu jak nowe, ale zdarza się, że drukarki nie da się już naprawić. Wtedy okazuje się, że musisz wydać drugie tyle na nowy sprzęt.

2.Gorsza jakość wydruku

Gdy szykujesz się na spotkanie biznesowe, zawsze drukujesz dokumenty na papierze dobrej jakości. Pamiętaj, że na jakość wydruku składa się też najwyższej klasy materiał eksploatacyjny. Tusze i tonery do drukarek Samsung, HP czy Canon mają specjalnie opracowane pigmenty, które zapewnią Twoim prezentacjom ostrość i duże nasycenie kolorów. Jeśli nadal uważasz, że każdy toner czarno-biały drukuje tak samo, przeprowadź test na własną rękę. Zapewniamy Cię, że zobaczysz różnicę.

3.Wadliwy zamiennik

Kupując tańszy zamiennik, nigdy nie masz pewności, że w ogóle zadziała. Z badań przeprowadzonych przez firmę HP wynika, że aż 16 proc. podrabianych tuszów nie reagowało po włożeniu ich do drukarki, a część z nich uległa awarii w trakcie użytkowania. Korzystając z oryginalnych tuszów i tonerów, nie musisz obawiać się o swój komfort pracy, bo wiesz, że masz wszystko pod kontrolą.

4.Krótsza żywotność drukarki

Właściwe użytkowanie drukarki może przedłużyć jej życie nawet o kilka lat. A jeśli zainwestujesz w oryginalne tusze i tonery do drukarek Samsung, HP, Canon czy Brother, Twój sprzęt nie będzie wymagał ani większych napraw ani częstszej konserwacji. Np. wkłady atramentowe są tak zaprojektowane, aby nie zatykały dysz drukujących w urządzeniach. Zamienniki nie dadzą Ci takiej gwarancji.

5.Ukryte koszty

Zamienniki są znacznie tańsze, dlatego wydaje Ci się, że dużo na nich zaoszczędzisz. Jednak szybko się przekonasz, że podrobiony tusz czy toner zużyje się dwa razy szybciej niż ten markowy. Oryginalny tusz lub toner czarno-biały wydrukuje nawet o 52% więcej dokumentów niż jego zamiennik.

6.Brak ważnych atestów

Zwróć uwagę, że zamienniki tuszów i tonerów do drukarek nie przechodzą żadnych specjalistycznych testów, nie mają certyfikatów, ważnych atestów ani rekomendacji renomowanych instytutów. Nie wiadomo jaki mają wpływ na Twoje zdrowie. Za to wszyscy topowi producenci poddają swoje wkłady do drukarek szeregowi badań, aby zagwarantować Ci, że ich produkty są bezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i dla środowiska, w którym żyjesz.

About The Author

Related posts

Money.pl - Kliknij po więcej
Wiadomości ze świata
Wspierane przez Money.pl